Teknoloji

Gravity

Kalsiyumlu kurşun alaşımlarına farklı oranlarda gümüş ilavesi ile akülerin farklı iklim koşullarına uygunluğu arttırılmış ve sıcaklığa dayanıklılığı arttırılarak uzun ömürlü aküler müşteri hizmetine sunulmuştur. Gümüş katkılı alaşım sayesinde ızgara korozyonu özellikle yüksek sıcaklıkta kullanımlarda azaltıldığından, akülerimize uzun ömür sağlamaktadır.

Ülkemizdeki araçların önemli bir kısmının da yaşlı olduğunu bilerek, bunlara uygun geleneksel akü serimize de devam ediyoruz. Bu ürünlerimiz üzerinde de sürekli iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır.

Expanded

Allpower Akü olarak 2013 yılından beri, geleneksel döküm ızgara yönteminin yanında ızgara üretiminde pozitif ve negatif ızgaralar için genleştirilmiş metal (Ex-met) teknolojisini kullanmaktayız.

İkinci el piyasası (Aftermarket) için üretilen standart starter akülerinin 35-110Ah arası tüm modellerin ızgaraları bu sistem ile üretilmektedir. Bu yöntemde kurşun alaşım önce bir şerit halinde dökülmekte, haddelendikten sonra kesilerek genişletilerek şerit ızgara haline gelmektedir. Üretilen şerit ızgara aynı hatta sıvanarak, yüksek miktarda ve homojen yapıda plak üretimi yapılmaktadır.

Con – Cast

Geleneksel kalıp döküm yönteminde üretim kesintili ve tek tek olduğu için üretim miktarı düşmekte ve kesintili üretim sürecinden dolayı üretim sapmaları artmaktadır.

Buradan kaynaklanan sorunları azaltmak için 2015 yılı itibariyle sürekli-döküm (con-cast) üretim sistemini devreye aldık. Kesintisiz döküm sistemi ile üretimde düşük sapma değerli, homojen ızgara üretimi yapılabilmektedir. Bu sistem ile üretilen negatif ızgaralar, güçlü iç yapıya sahip olan ağır hizmet ve süper ağır hizmet akülerinde kullanılmaktadır.